Wiele osób, które długo przebywało za granicą, posiada tamtejsze prawo jazdy. Dokument ten jest wydany zgodnie z przepisami obowiązującymi w innym kraju. Warto więc wiedzieć co należy zrobić wracając na stałe do Polski i czy ten dokument ma moc prawną także w naszym państwie. 

 

Zalanie mieszkania to niestety stały element relacji sąsiedzkich. Polska pełna jest bloków postkomunistycznych, które często były budowane w nadmiernym pośpiechu, aby realizować zbyt napięte plany rozwoju. Zdarza się, że taka wiekowa instalacja odmawia współpracy. Do tego dochodzi roztargnienie sąsiadów, którym zdarza się zostawić odkręconą wodę albo źle podłączony wąż odpływowy do pralki. Musimy wtedy biec na inne piętro i dobijać się do drzwi, żeby sprawdzić, co się stało.

 

poniedziałek, 09 listopad 2020 14:23

Poznaj swoje prawa dotyczące zwrotów i reklamacji odzieży

Written by

Często zdarzyć się może, że zakupione ubrania nie pasują jak należy, albo mają jakieś uszkodzenia, które wcześniej nie zostały zauważone. Co zrobić w takiej sytuacji? Warto poznać swoje prawa w tym zakresie, by wiedzieć jak skutecznie zwrócić lub zareklamować zakupiony towar.